RSS

Vasaros dvelksmas 2016

17 Bir

IMGP7946   IMGP7961
2016 m. birželio 7 d. Radviliškio miesto parke esančiame Latvių centre (Tautodailės namuose) organizuotas karpinių pleneras ,,Vasaros dvelksmas 2016“. Jo tikslas – įtraukti pradinių klasių mokytojus į bendrą kūrybinę veiklą, siekiant priminti tikrąsias karpinių ištakas. Karpiniai, dabar laikomi vaizduojamojo meno dalimi, anksčiau turėjo išskirtinai pritaikomąją reikšmę: laukdamos švenčių ar tiesiog norėdamos papuošti namus, moterys juos pjaustė peiliu ar karpė avims kirpti skirtomis žirklėmis.
Daugelis pamatę karpinius iš karto pareiškia, kad jie taip nepadarytų ir nesugebėtų. Meistrystė ir įgūdžiai ateina bedirbant. Svarbiausia nebijoti karpyti. Mūsų vaikai drąsiai ima žirkles į rankas ir iškarpo puikių darbelių, tad ir suaugusieji gali susidoroti su kiekviena užduotimi, tik reikia drįsti tai daryti.
Plenero metu dalyvės galėjo susipažinti su pasaulio bei lietuviškų karpinių tradicijomis, aptarta gyvybės medžio reikšmė lietuvių tautodailėje, paaiškinta bei parodyta karpymo darbo eiga.
Visą dieną palinkusios prie popieriaus lapų kantriai gyvybės medžius karpė mokytojos iš įvairių Radviliškio rajono mokyklų. Smagu buvo girdėti dalyves sakant : ,,mane užkabino“, ,,grįžusi namo karpysiu dar“.
Plenero organizatorės bei dalyvės ketina renginį paversti tradiciniu:  naudinga pasidalinti idėjomis, patirtimi, buvimas bendraminčių rate dovanoja daug dvasinės energijos.
Tautodailininkė Rasa Jasiulienė

 
Parašykite komentarą

Publikavo 17 birželio, 2016 2016, Naujienos

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: