RSS

Radviliškio tautodailininkai. Irena Butvilienė

22 Kov

Kartais ir suaugęs žmogus  mėgsta pafantazuoti. Vieni jų kuria pasakas, kiti gi savo fantazijas išreiškia spalvomis.
Mano fantazijos įsikūnija lėlėse, – žmonių, gyvūnų, augalų figūrėlėse. Man  lėlės – tai džiaugsmas, tai – atgaiva sielai.
Mano lėlės įvairios – iš tekstilės, plastiko, popieriaus masės. Gimė jos, kad sušildytų mano ir mano artimųjų širdis, kad suteiktų mums džiaugsmo. Tikiuosi jos pradžiugins ir Jus. Juk  kuo daugiau gerų žmonių pradžiugins mano lėlės, tuo tas džiaugsmas bus didesnis.

Gimiau Radviliškyje, penkis pirmuosius gyvenimo metus praleidau Sibire. Radviliškyje baigiau mokyklą. Mokiausi Marijampolės (Kapsuko) pedagoginėje mokykloje, vėliau ir tuometiniame Šiaulių pedagoginiame institute.  Savo mokytojos karjerą pradėjau Pakruojo rajono Stačiūnų aštuonmetėje mokykloje. Vėliau grįžau į gimtąjį Radviliškį,  dirbau Gražinos pagrindinėje mokykloje pradinių klasių mokytoja.
Lėlėmis susidomėjau  prieš kokį 20 metų. Pirmąsias  lėlytes pasiuvau dukterėčioms dovanų iš kartūno. Daug metų kūriau personažus vaikų lėlių teatrui. Pradėjau  nuo pirštininių lėlyčių. Pabandžiau ir lipdyti lėles. Pirmąsias lėles nulipdžiau iš popieriaus masės. Vėliau „atradau“ ore džiūstantį molį. Patiriu didelį malonumą  lipdydama lėles, jas puošdama, gražindama. Bet labiausiai man  patinka siūti tekstilines lėles, žaislus.
Kasmet dalyvauju Radviliškio rajono tautodailininkų ir LTS Šiaulių bendrijos  metinėse parodose. Dalyvavau Radviliškio rajono mokytojų kūrybinių darbų parodoje, Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo surengta mano kūrybinių darbų paroda „Lėlės – į šventę“. Dalyvauju ir Kelmės rajono tautodailininkų rengiamose parodose. Mano lėlės buvo eksponuojamos  Šiaulių Aušros muziejuje organizuotoje  parodoje „Mūsų lėlės“. Šiemet visą vasario mėnesį mano lėlės viešėjo Pakruojo dvare. Šiuo metu mano lėlytės  Radviliškio viešojoje bibliotekoje.
Taip pat turiu tautinio paveldo produkto sertifikatą, kuriame patvirtinama, kad mano kurti medžiaginiai žaislai (051AD04.01.01, I grupė – tradiciniai gaminiai) atitinka Lietuvos Respublikos tautinio paveldo produktų įstatymo ir tautinio paveldo produktų sertifikavimo reikalavimus.
Irena Butvilienė

Autorės darbai ČIA

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: